Agencja kultura

Anna Karczewska

AKTUALNOŚCI / Weekend Księgarń Kameralnych 2018. Podsumowanie

Weekend Księgarń Kameralnych 2018. Podsumowanie

I znów sukces! Trzy miesiące ciężkiej pracy przy organizacji Weekendu Księgarń  Kameralnych 2018 za nami, projekt podsumowany, zaraportowany i zamknięty. Można działać dalej 😉

W tym roku, jak zwykle, nasze warszawskie wydarzenia wsparło Miasto Stołeczne Warszawa i to dzięki nim udało się zorganizować ponad 50 wydarzeń w 30 księgarniach stołecznych. Niestety w tym roku na ogólnopolską akcje nie udało nam się zdobyć dofinansowania z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, więc z konieczności j ja i księgarze zostaliśmy wolontariuszami Weekendu. W całej Polsce w księgarskim święcie wzięło udział ponad 70 księgarń.

Największym sukcesem tegorocznej edycji okazał się wynik medialny – tylko w kwietniu o Weekendzie Księgarń Kameralnych pojawiło sie ponad 1000 publikacji, z czego aż 90 stanowiły audycje radiowe. Infomacje i relacje z wydarzeń pojawily się też w telewizji TVN (zapraszamy do oglądania poniżej). W promocję WKK włączyli się też blogerzy m.in Wyliczanka.eu, CzytamRecenzuję.pl, Kurzojady, Booklove, Parapet Literacki, Przy Muzyce o Książkach i Krótka Przerwa.

Oczywiście niczym byśmy byli bez pomocy i współpracy wydawnictw, które z roku na rok coraz liczniej angażują sie w nasze działania.  W tym roku cudowne spotkania wokół ksiązkowe organizowali z nami m.in. Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Wolno, Wielka Litera, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie i Marginesy.

Dziękujemy wszystkim najmocniej i już planujemy coś fajnego na listopad.

POZNAJMY SIĘ LEPIEJ

>> <<